Veebikujunduse alused

Kui inimesed kuulevad sõnu „kujundus“ või „disain“, tuleb neile silme ette eeskätt vaid veebi visuaalne väljanägemine, mis pole kaugeltki kogu veebi loomise protsess. Võib öelda, et visuaalse disaini ehk teisi sõnu kujunduse väljatöötamine on kogu töö hulgast väga väike, kuid seejuures tähtis osa. Oluline on see, kuidas veebileht toimib. Tuleb arvestada iga võimaliku aspektiga veebi ja kasutaja omavahelises interaktiivses suhtluses.

Maailmas eksisteerib palju head disaini, kuid meie tähelepanu haarab ka sama palju halba disaini. Tihti tundub, et hea disain on midagi väga erilist, eksklusiivset, kuid tegelikult on disaini kõige tähtsam funktsioon soovitud sõnumi edastamine.

Disain ümbritseb meid kõikjal ning tihti langetame disainist tulenevaid otsuseid seda ise tajumata. Kui veebilehe kiri on raskesti loetav, läheme mõnele teisele veebilehele, kus meie kallist aega kõrgemalt hinnatakse. Kui tarbija pole rahul mõne firma kataloogi, logo või reklaamiga, siis sealt ta küll midagi ei osta. Halb disain ei lase sõnumil inimesteni jõuda.


Koostaja:
Lia Valdek
Lääne-Viru Rakenduskõrgkool
Lektor
2013
Creative Commonsi litsents
Autori Lia Valdeku teos pealkirjaga Veebikujunduse alused on kaitstud litsentsiga Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Tuletatud teoste keeld 3.0 Jurisdiktsiooniga sidumata litsents.